Czechy Północno-Zachodnie co odwiedzić?

Czechy Północno-Zachodnie co odwiedzić?

Wybierając się na wycieczkę co Czech Północno-Zachdonich warto wiedzieć, że ten region słynie z wyjątkowej architektury, a przy tym zachwyca malowniczymi pejzażami i piękną przyrodą. Zatem co warto zwiedzić?

Poznaj Czechy Północno-Zachodnie

Wycieczkę po Czechach Północno-Zachodnich koniecznie warto rozpocząć od miejsca zwanego Panská skála. Jest to wzgórze ze skały wulkanicznej. Powstała około 30 milionów lat temu. Jest to też najstarszy w Czechach rezerwat geologiczny. Na skłonie Pańskiej Skały stoi słup maryjny, który został posadowiony na pamiątkę śmierci młodej pary przyjaciół, która zamarzła w tym miejscu w 1739 roku. Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć jest Decin czyli urokliwe miasteczko, które zachwyca architekturą, ale też licznymi zabytkami. Wśród nich można wymienić Zamek, który nazywany jest też zamkiem na skale, a to za sprawą swojego położenie. Wokół niego rozciąga się piękny park. Oczywiście możecie jeszcze zwiedzić Zoo. niedaleko Zoo można wybrać się na czeskie safari. Wycieczka obejmuje objazd po wybiegach z żubrami czy antylopami. Jeżeli jednak nie lubicie takich atrakcji to pojedźcie do Kadania. Jest to miasta, które także ma zabytkową architekturę, a na jej tle wyróżnia się biała wieżą tamtejszego ratusza. Koniecznie zobaczcie też barokową Kolumnę Świętej Trójcy, ale i późnogotycki kościół Podwyższenia Krzyża Świętego czy kościół św. Jana Chrzciciela, barbakan, klasztor franciszkanów z kościołem Czternastu św. Pomocników i galerię Josefa Lieslera. Warto przejść się ulicą Katovą, która uznawana jest za najwęższą w całych Czechach, jak głosi legenda to właśnie nią chodził kat przeprowadzający egzekucje. Niewiele dalej znajduje się miasto Zatec, które wyróżnia się tym, że ma aż trzy rynki, jeden z ratuszem, z kolei drugi z kościołem, a trzeci z piwowarem. Zresztą to miasto słynie też z pędzenia piwa, zresztą w tym miejscy można go zasmakować w jednym z licznych pubów..
Na samym końcu polecamy wam wybranie się jeszcze do Louny, gdzie warto przespacerować się po całym mieście podziwiając zabudowę, ale i starówkę. Znajduje się tam także mur obronny z zabytkową bramą. Do najlepszych zabytków tego miasta na pewno można zaliczyć kościół Św. Mikołaja w gotyckim stylu. Warto wejść do środka by zobaczyć wyjątkowy ołtarz, który dodatkowo jest bardzo duży. Choć i z zewnątrz kościół przyciąga uwagę.