Co warto zobaczyć w Czechach?

Co warto zobaczyć w Czechach?

Wybierając się na wycieczkę do Czech warto wiedzieć, że jest to kraj kontrastów. Znajduje się tam naprawdę wiele zabytków zarówno architektury, ale i sztuki sakralnej, a to wszystko koresponduje z nowoczesnymi budowlami na miarę XXI wieku. Zatem co warto zobaczyć w Czechach?

Czechy- piękne zabytki, piękne krajobrazy

Oczywiście będąc Czechach koniecznie trzeba zobaczyć Pragę, która jest jedną z najpiękniejszych stolic europejskich. W tym mieście jest tak wiele zabytków, że absolutnie nie wystarczy spędzić tam tylko jednego dnia. Koniecznie trzeba wybrać się na most Karola, z którego rozciągają się piękne widoki. Panoramę Czech możecie też podziwiać z hradczańskie wzgórza. Koniecznie trzeba też zobaczyć Stary Rynek, ale i poznać Pałac Wallensteina, czy Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej. Polecamy też odwiedzenie Muzeum Tortur oraz Muzeum Figur Woskowych. Ale Czechach znajduje się zdecydowanie więcej miejsc, gdzie powinniście się wybrać. Na pewno należy zobaczyć Morawy, które przez wiele osób nazywane są “Słowiańską Toskanią”, a to za sprawą urzekającej scenerii bogatej w malownicze wzgórza oraz winnice. Niewiele dalej leży Brno, które także powinniście zwiedzić, tym bardziej, że ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród licznych zabytków trzeba wymienić Stare Miasto z 2 rynkami, stary ratusz czy zamek i twierdzę Špilberk. Dodatkowo znajduje się tam wiele barokowych posągów czy fontann. Na południu Czech znajduje się Krumlow i Holašovice, które przyciąga uwagę średniowieczną zabudową. To miejsce wpisano na listę zabytków UNESCO. W odległości około 25 km od Holasovic należy także zatrzymać się by zobaczyć budownictwo w stylu południowoczeskiego baroku wiejskiego.

Czechy – poznajcie liczne uzdrowiska

Będąc w Czechach trudno nie zobaczyć Karlowych Warów i Pilzna. Ten region słynie z licznych uzdrowisk. Znajduje się tam aż 79 gorących źródeł z wodą mineralna o właściwościach leczniczych. To doskonałe miejsce dla osób, które preferują wypoczynek w otoczeniu pięknej i bardzo bogatej architektury, a jednocześnie cały teren otoczony jest zielonymi wzgórzami. Polecamy wam także odwiedzenie Centrum Babylon czyli jednego z największych czeskich parków rozrywki, gdzie poza jazdą na wyjątkowych kolejkach górskich można także zakosztować relaksu w postaci łaźni rzymskiej, jacuzzi czy nawet biczów wodnych.